PK SERVIS  |  Lineární vedení  |  Řemeny  |  Maziva oleje  |  Schwing servis

Montážní technika
Montážní technika Montážní technika

Active Mover - nová generace paletových dopravníků BOSCH – rychlejší a přesnější než kdy předtím

Active Mover - nová generace paletových dopravníků BOSCH – rychlejší a přesnější než kdy předtím 

Do povědomí uživatelů po celém světě jsou paletové dopravníky Bosch Rexroth zapsány jako transfer-systémy s modulárním stavebnicovým uspořádáním vyznačující se vysokou provozní spolehlivostí, kvalitou zpracování a širokým spektrem použití pro nejrůznější průmyslové aplikace.
Nyní společnost Bosch Rexroth přestavuje nový typ paletového dopravníku s lineárním motorem nazvaný Active Mover, který je vhodným řešením pro transportní úlohy s více variantami přepravovaného produktu v malých výrobních dávkách nebo pro transport na přepravu citlivých produktů. Vysoká transportní rychlost a zrychlení lineárního motoru umožňuje řádově kratší dobu výměny palet než je tomu u konvenčních dopravníků, což má přímý vliv na zkrácení taktu linky a tím na zvýšení produktivity výroby.

Hlavní přednosti
Paletky dopravníku Active Mover lze díky integrovanému měřícímu systému zastavit s opakovatelnou přesností +/- 0,01 mm bez nutnosti použití stoperů a přídavných indexovacích jednotek, jako je tomu u konvenčních paletových dopravníků. S touto přesností je možné zastavit palety kdekoliv na dopravníku, dokonce i v zatáčkách. Lineární motory dokáží pohybovat paletami rychlostí až 150 m/ min, což je téměř 10 x rychleji než u pásových dopravníků. Výhodou lineárních motorů je i enormní zrychlení až 4g, což společně s vysokou transportní rychlostí zaručuje velmi krátké doby výměny palet, typicky 0,1 – 0,3 sekundy v závislosti na velikosti a hmotnosti palety. Max. užitečné zatížení palety je 10 kg. Základna palety je široká 165 mm a lze na ni upevnit nástavba až do šíře 500 mm. Dopravník Active Mover umožňuje reverzní chod, synchronní, ale také asynchronní pohyb palet.

Popis konstrukce dopravníku
Active Mover je modulární dopravník skládající se z 1000 mm dlouhých lineárních segmentů, které lze sdružovat vedle sebe. Konce dopravníku tvoří 180° zatáčkové moduly tak, že dopravník tvoří uzavřený okruh. Odměřování polohy a pohonná elektronika je integrována uvnitř modulů. Krytí dopravníku splňuje IP65. Palety mohou být osazeny buď dvěma, nebo třemi permanentními magnety. Podle vlastní konstrukce nástavby na paletě lze mít přístup k přepravovanému výrobku ze všech stran. Palety lze snadno nasazovat i odebírat z dopravníku ručně pomocí jednoduchého pákového přípravku. Dopravník disponuje autonomním řídicím systémem, který má integrovanou autodetekci kolize palet, umožnuje jejich akumulaci i plynulou změnu rychlosti a zrychlení např. u produktů citlivých na přepravu apod. Autonomní řídicí systém lze podřídit všem běžným PLC řídicím systémům a je tak možné kontrolovat pohyb každé palety doslova nezávisle na pohybu ostatních palet. Dopravník je možné dodatečně vybavit RFID systémem pro sledování a záznam dat z výrobního procesu.


< Zpět

close
detail